Müge Anlı’da duygusal anlar: Etiyopya’dan geldi yıllardır aradığı babasının ölüm haberini aldı

İHA

ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı, Türkiye’nin gündemine oturmaya devam diyor.

Programa bu kez, yıllardır baba hasreti çeken Etiyopyalı Eman Muzaffer Ayub’un duygusal anları damga vurdu.

Babasıyla 6 yaşına kadar telefonda konuştu

Etiyopyalı annesi ve Türk babası Suudi Arabistan’da evlenen Eman Muzaffer Ayub, 1996 yılında Etiyopya’da dünyaya gözlerini açtı.

Anneannesi tarafından büyütülen 28 yaşındaki genç kadın, hiç görmediği babası Muzaffer Uzun ile 6 yaşına kadar sadece telefonda konuştu.

Ailesinin peşin düştü

Aradan yıllar geçti, Eman Muzaffer Ayub kendi yuvasını kurdu ancak babasına olan merakı ve özlemi hiç dinmedi.

Küçük bir çocukken sadece sesini duyduğu babasının peşine düşen Eman’ın ilk durağı, anne ve babasının evlendiği oldu.

Müge Anlı’dan yardım istedi

Suudi Arabistan’da hiçbir sonuç elde edemeyen Eman’ın yolu bu kez Türkiye’ye düştü. Köklerini ve babasını bulma arzusuyla kendi çabalarıyla bir araştırma içine giren Eman, son çare olarak Müge Anlı’nın kapısını çaldı.

Yanında eşi, elinde çocuğu ve karnında bebeğiyle Müge Anlı’ya gelen Eman, 4 çocuğu olduğunu bildiği 68 yaşındaki babası Muzaffer Uzun’u bulmak için yardım istedi.

Koronavirüse yakalanarak hayatını kaybettiğini öğrendi

Müge Anlı ve ekibi 28 yıllık hasreti dakikalar içinde sonlandırdı. Eman’ın babası Muzaffer Uzun’un arkadaşları ve komşuları peş peşe yayına bağlandı.

Ne yazık ki genç kadın, babasını aramak için geç kaldı. Muzaffer Uzun’un koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

En son 22 yıl önce sesini duyduğu babasını acı haberini alan ve gözyaşlarına boğulan Eman, “Keşke daha önce aramaya gelseydim.” sözleriyle pişmanlığını dile getirdi.

Amcası ve ağabeyine kavuştu

Ancak çok geçmeden Eman’ı sevindirecek gelişmeler yaşandı. Müge Anlı, önce Eman’ın amcasını ardından da ağabeyini buldu.

Yaşanan gelişmelerle Eman Muzaffer Ayub’un kalabalık bir ailesinin olduğu da açığa çıktı. Amcası ve ağabeyinin seslerini ilk kez duyan Eman’ın mutlu olabilmesi için Müge Anlı, aileyi bir araya getirme çağrısında bulundu.

Daha önce de çok kez sınırları aşan kavuşturmalara imza atan Müge Anlı, Eman ile bir kez daha uluslararası bir mutluluğa sebep oldu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir