Rusya’da sinagog ve kiliseye silahlı saldırı: İki polis öldü, yaralılar var

T24 Haber Merkezi

Rusya’nın Dağıstan bölgesinde düzenlenen iki silahlı saldırıda bir polis noktasının, sinagog ile kilisenin hedef alındığı ve iki polisin öldü. Anadolu Ajansı’na göre 6 polisin de yaralandığı bildirildi. İddiaya göre, yaralılar arasında kilise rahibi ile koruma görevlisi de bulunuyor.  

Rusya İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün TSİ 18.00 sıralarında Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde kimliği belirsiz silahlı kişilerin saldırı gerçekleştirdiği belirtildi.

AA’da yer alan habere göre, bu kişilerin Mahaçkale’deki polis noktasına, Derbent’teki kilise ve sinagoga saldırdığı bildirilen açıklamada, iki polisin öldüğü ve 6 polisin yaralandığı kaydedildi.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Derbent’teki sinagogda yangın çıktığı görüldü. Yangının daha sonra söndürüldüğü bildirildi. 

Reuters’ın aktardığına göre ise güvenlik servislerine yakın olduğu bilinen, resmi olmayan Baza Telegram kanalı, Rusya’nın güneyindeki Dağıstan’da yaşanan silahlı saldırılarda dahli bulunan iki saldırganın vurularak öldürüldüğünü iddia etti.

FAX ise saldırının Dağıstan’ın başkentinde yaşandığını, RIA ise kilise rahibi ile koruma görevlisinin de vurulduğunu bildirdi.

Gazete Duvar’ın The Jerusalem Post gazetesinden aktardığına göre, Rusya İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Rusya’nın resmi haber ajanslarından TASS’a yaptığı açıklamada, kimliği belirsiz silahlı kişilerin otomatik silahlarla sinagog ve kiliseye saldırdığını bildirdi. 

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir